Pottenbakken is een ambacht dat al vele duizenden jaren bestaat. Om tot een mooi gedraaid symmetrisch resultaat te komen dienen diverse stappen zorgvuldig doorlopen te worden.
Alhoewel het oefening vergt om het pottenbakken in de vingers te krijgen, kunnen onder begeleiding al snel mooie resultaten geboekt worden.
Deze cursus pottenbakken achter de elektrische pottenbakkersschijf staat in het teken van de vormende aspecten: klei voorbereiden, draaien en afdraaien.
“Het allerleukste aan keramiek vind ik het creëren van iets uit niets. Je begint met een homp klei en wat grondstoffen en maakt de mooiste dingen.” (Docent, Tom van der Vaart)
Docent Tom van der Vaart volgde de driejarige keramiekopleiding aan de SBB in Gouda, tegenwoordig bekend onder de naam Nederlandse Keramiek Opleiding en vestigde zich in IJlst. De cursussen worden verzorgd in zijn eigen sfeervolle atelier in IJlst.
Zijn atelier in het centrum van IJlst is een ruime en goed ingerichte werkplaats en tegelijkertijd de plaats waar zijn keramiek verkocht wordt. Tom is gespecialiseerd in gedraaid gebruiksgoed van steengoed en/of porselein en kleine handgevormde objecten.
Meer informatie vind je hier!
Foto impressie draaien:
Een proefles voor deze cursus is niet mogelijk, maar geïnteresseerde cursisten kunnen wel op afspraak langskomen om een kijkje te nemen in het atelier.