Bij Kunstencentrum Atrium bieden we muziekexamens voor álle leeftijden — of je nu net begint of al jaren speelt. Diploma’s zijn een mooie manier om jezelf uit te dagen, nieuwe doelen te stellen en te laten zien hoe ver je bent gekomen op je instrument. En daarna? Trots! En bij het Atrium vinden we het behalen van een diploma extra stoer!
Bij ons kun je kiezen uit vier niveaus: A, B, C en D. Meestal doe je er zo’n twee jaar over, maar soms kan het sneller of juist wat langer duren. Je docent bepaalt samen met jou wanneer je klaar bent voor examen. Diploma’s zijn niet verplicht, maar ze zijn een geweldige manier om jezelf te motiveren, ervaring op te doen en samen met je docent muzikale uitdagingen aan te gaan. En het leuke is: bij het Atrium volgen we landelijke normen, dus jouw diploma is erkend en betekent echt iets. Zo hoor je er écht bij!
Wil je D-examen doen? Dan is wellicht het D-traject iets voor jou!
Exameninformatie
Examenniveaus:
Keuzes bij deelname:
Praktijkexamen
Tijdens het praktijkgedeelte speel of zing je een examenprogramma, aangevuld met toonladders, prima vista en gehoor- en ritme-oefeningen. Dit doe je voor een commissie van twee docenten, waaronder je eigen docent. Er zijn twee examenperiodes per jaar: april (vroege periode) en juni/juli (late periode).
Theorie-examen
Voor het theorie-examen worden aparte theorielessen gegeven door Marten Miedema. Deze worden in groepsverband aangeboden via muziekexamen.nl, zodat je ook thuis kunt oefenen. De theorielessen vinden plaats in drie periodes: oktober t/m december, januari t/m maart en april t/m juni. Na ongeveer acht lessen volgt het online schriftelijke theorie-examen, dat wordt afgenomen op een tablet van het Atrium. Het volgen van theorielessen is vrijwillig, maar deelname aan het theorie-examen is verplicht. Voor theorielessen zijn extra kosten van toepassing.
Theorielessen worden gegeven op drie locaties:
Het D-traject: een unieke kans voor gevorderde leerlingen
Het D-traject is speciaal voor leerlingen die hun muzikale vaardigheden naar een hoger niveau willen brengen en zich willen voorbereiden op het D-examen. Dit traject biedt een unieke kans om podiumervaring op te doen, intensief te repeteren en op te treden met pianobegeleiding. Het kan ook betekenen dat je samen als duo of ensemble optreedt, waarbij je leert van elkaar en samen toewerkt naar het D-examen. Meer weten? Lees hier alles over het D-traject.